Sivilce izi / Akne Skarı Tedavisi

Günümüzde çoğu insan sivilce izi problemi yaşar ve sivilce izi / akne skarı tedavisi için birden çok yöntem kullanılmaktadır.
Kullanılacak olan yöntem kişiye göre belirlenir ve sivilce izinin derinliği yöntemi belirlemede büyük bir önem taşır. Bu yöntemler arasında lazer tedavileri, PRP tedavileri ve peeling tedavileriyle birlikte dokuyu yeniden yapılandıracak kök hücre ve kollajen destekleri de bulunur.

Yüzeysel Sivilce İzi
Yüzeysel sivilce izi / akne skarı tedavisi için kimyasal peelingler kullanılır ve cilt ölü deriyi attığı için sivilce izleri zamanla yok olur. Aynı zamanda lazer kullanarak izleri yok etmek mümkündür. Bir diğer yöntem ise PRP tedavisidir. Bu tedavide hastanın kendi kanı alınır ve derinin iyileşip yenilenmesi için kullanılır.
Derin Sivilce İzi
Derin sivilce izi / akne skarı tedavisi için daha güçlü ve derine nüfus eden kimyasal peelingler kullanılır. Aynı zamanda derideki çökük kısımlara dolgu yapılarak izlerin kapanması sağlanabilir. Bununla birlikte kök hücre uygulamaları da cildin yeniden yapılandırılması için bir seçenek olarak düşünülebilir.