İple Kaş Askılama
Kaşların daha gergin görünmesi, ve göz biçiminin istenilen şekle kavuşturulması için iple kaş askılama işlemi de önerilebilir. Bu işlem sayesinde hem daha yüksek kaşlar hem de istenen kaş biçimi sağlanabilir.
İşlem öncesinde doktorunuzla birlikte istenilen kaş biçim ve yüksekliği planlanır ve yapılan planlamaya göre işaretlemeler doktorunuz tarafından yapılır. Sonrasında yapılan dezenfeksiyon ve lokal anestezi ardından kaş ve derinin birleştiği bölgeden özel ipin deri altına konması sonucu işlem gerçekleşir. Daha sonra ip doktor tarafından gerilerek planlandığı gibi kaş için istenilen yükseklik kazandırılır.

Ameliyat Olmadan İstediğiniz Görünüm
Uygulamada kullanılan teknik ve lokal anestezi sayesinde ağrısız ve kısa sürede işlem gerçekleşir. Bunun dışında uygulamanın ardından 1 veya 2 gün bölgede kızarıklık veya büzüşme gibi istenmeyen görüntü olabilir. Böyle bir olayın gerçekleşmesi gayet normaldir ve doku ile ipler kaynaştıkta 10 gün içerisinde kendiliğinden düzelmesi beklenir. Dikkat edilmesi gereken konu ise askılama işleminden sonra kişilerin ani ve sert mimikler yapmamasıdır. Bu konuda belki botoks yardımı alınabilir. 3 hafta sonra ise normal şekilde mimikler gerçekleştirilebilir ve kaşlar nihai biçimini kazanmıştır.