Enzimatik Cilt Yenileme

Enzimatik cilt yenileme, hazır kitler şeklinde uygulanmış olan bir kimyasal peeling yöntemidir. Deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü bir şekilde hasar oluşturmayacak şekilde ve sağlıklı bir derinin meydana gelmesini amaçlayan bir uygulama yöntemidir.
Enzimatik Peelingte Kullanılan Maddeler
İçerisinde kojik asit, azelik asit, askorbik asit ve fitik asit gibi çesitli etken maddeleri bulunuyor. İçerdikleri etken maddeler sayesinde lekeye sebep olan hücrelerin artmasını engeller. Bu sayede lekenin baskılanarak görünümünün hafifletilmesi sağlanır.

Enzimatik Peeling Uygulama Amacı
Ciltte bulunan lekelerin azaltılması ve hafifletilmesi için yüzeysel akne izleri, güneşe bağlı olan cilt lekeleri ve hasarları, akne sonrası oluşan lekeler için enzimatik peeling uygulanır.
Enzimatik Mezoterapi
Yine enzimlerle daha derine, cildin canlı tabakasına etki etmek de mümkün. Kolajenaz enzimi içerikli yeni teknoloji ürünlerin cildin canlı olan dermiş tabakasına mezoterapi tekniğiyle enjekte edilerek zaman içerisinde çeşitli sebeplerle hasar görmüş ciltteki kollajenin düzenlenmesi, hatta gerek olan yerde yeni baştan yapılması günümüz koşullarında sağlanabilmekte.