Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme, farklı aletler kullanılarak bölgesel olan yağların yakılması, göz ile görülür incelme sağlamak amacı güdülen bir işlemdir. Bölgesel incelme, çeşitli dalga boylarında ses dalgaları yardımı ile ya da farklı teknolojiler yardımı ile bölgesel olarak yağ yakımı ve bölgesel olarak zayıflama şeklinde yapılabildiği gibi yine incelmesi istenen bölgedeki yağların içine mezoterapi tekniğiyle yağların parçalanmasını ve metabolizmasını kolaylaştıran ilaçlar enjekte edilmesiyle de yapılabilir.
Bazen de her iki yöntem, yani yüksek teknolojik cihazlar ve enjeksiyon kombine edilebilir.

Bölgesel Yağ Yakımı
Radyofrekans, ultrasonik ses dalgaları gibi yağları fiziksel olarak harekete geçirecek ve/veya parçalanmasını sağlayacak cihazların yanı sıra yine aynı bölgeye enjekte edilecek yağ yakıcı ilaçlarla arzu edilen bölgenin incelmesi sağlanabildiği gibi bu süreç diyet ve sporla desteklendiğinde çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Yine spor yapmaya vakit bulamayan ya da engeli olan kişiler içinse en son teknoloji ile üretilen kas simülatörleri sayesinde kısa sürelerde çok yüksek miktarda egzersiz ve kas gelişimi sağlanabildiği gibi yine bu sayede enerji tüketimi, dolayısıyla yağ yakımı hedeflenir.